5 Ingredients for Eye-Catching Infographic Design

Efektivní marketingové strategie a různé techniky marketingu obsahu se změnily v hlavní prostor pro přilákání zákazníků. Obchodní růst většinou závisí na online prezentaci produktů. Rozdávání tun a tun blogových příspěvků v dnešní době opravdu moc nedělá. Pokud je obsah vizuálně příjemný, jste v bezpečné zóně. Jaký lepší způsob efektivní vizuální reprezentace než použití infografických návrhů?

S infografikou existuje spousta způsobů, jak vyprávět příběh špičkovým možným způsobem, ale je opravdu těžké zasáhnout sladké místo. Je velmi obtížné obsáhnout všechny potřebné informace a přesto zjednodušit vizualizaci. Infografika je zjednodušená prezentace komplexních dat a k tomu, abyste se dostali ke svým návrhům infografiky, je třeba zvážit spoustu věcí. Níže uvádíme 5 klíčových ingrediencí, které vám pomohou vytvořit poutavý infografický design.

1. Udělejte to krátké a sladké

Pokud se chystáte ve svém infografickém designu diskutovat o komplikovaném tématu, zkuste to v nejvyšší míře zjednodušit. Nikdo nemá zájem dívat se na design, který má jen napsaná slova. Odřízněte doplňky a zkrátte věty tak, že zahrnete pouze hodnotnou část informací.

Infografické návrhy neznamenají jen kombinaci obrázků a několika slov, spojte je dohromady a vyprávějte jasný příběh. Řiďte se základními pravidly infografiky, váš návrh musí obsahovat úvod, rostoucí akci, vyvrcholení a nakonec rozlišení. Držte se základů a přidejte vašemu designu vlastní osobní nádech a určitě skončíte s nádherným designem infografiky. Základní pravidla vyprávění příběhů usnadňují divákům pochopení a soustředění jejich pozornosti.

2. Udělejte to vizuálnější

Při vytváření infografického designu vytváříte vizuální obsah, takže se nepokoušejte vyprávět příběh, ukažte jej. Toto pravidlo platí nejen pro infografiky, ale pro všechny druhy vizuálního obsahu. Efektivní a dokonalý design infografiky zahrnuje všechny důležité informace převedením těchto informací do vizuální podoby.

Nezapomeňte však, že z každého kousku informace nevytvoříte vizuál, účinnost spočívá v rovnováze mezi příliš velkým nebo příliš malým množstvím vizuálů. Udržujte dokonalou rovnováhu a zkuste vizuálně zasáhnout sladké místo. Několik informací je třeba vyjádřit slovy, ale vizualizovat většinu informací, aby byly snadno srozumitelné a zábavné.

Když bude design přeplněný slovy, poškodí to vzhled a snadné pochopení pro diváky. Pokud jde o vizualizaci dat, Easelly je jednoduchý tvůrce infografik , který vám umožní vizualizovat jakýkoli druh informací, takže zvažte jeho kontrolu, zda neobsahuje nějaké krásné úpravy vaší infografiky. Soustřeďte se na estetiku a informace, které poskytujete, mají kvalitu obsahu a dobrý celkový vzhled.

3. Klíčem je jednoduchost

Všechno od barev, vzorů až po obsah by mělo být minimální a jednoduché. Nepoužívejte příliš mnoho různých barev a držte se jednoho typu designu. Než se pustíte do návrhu, rozhodněte se pro barevný motiv. Pokud se chystáte s pastelovým barevným motivem, nechte v infografice všechny pastelové barvy. Rozhodněte se, které barvy pomohou zprávu efektivně doručit, a použijte je.

Upřímně řečeno, je velmi obtížné udělat infografiku jednoduchou. Existuje spousta různých způsobů, jak umístit každý obrázek, a najít ten, který je vizuálně přitažlivý a jednoduchý, je obtížné. Všechno od popisných informací po obrázky musí být jemné na pohled a jednoduché, aby byla infografika efektivní.

4. Dokonalý název

Název by měl být schopen poskytnout divákům úplnou představu o informacích diskutovaných v infografice. Bez ohledu na to, jak velký je obsah mistrovského díla, bez chytlavého názvu je k ničemu. Pokud máte vyhledávač na své straně, nic nezastaví růst. Získání dobrého hodnocení vyhledávače není příliš jednoduché a aby k tomu mohlo dojít, musíte mít vysokou míru prokliku. Nakonec je míra prokliku většinou ovlivněna tím, jak dobrý je název. Všechno se tedy váže k jediné linii zvané název, proč do toho nedat také nějakou práci.

5. Mějte na paměti konkurenci

Než začnete s vytvářením obsahu, podívejte se na konkurenci a podívejte se, jak to dělají a jak mohou vaše nápady přispět k větší přidané hodnotě. Je velmi důležité věnovat většinu času zefektivnění své práce, ale rozhlížet se kolem je také velmi důležité, abyste pochopili, s čím soutěžíte. Nespouštějte se všemi ostatními lidmi na trhu, dávejte tam své vlastní nápady a vytvářejte co nejlepší infografiku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *