5 things You Need to Consider While Getting a Budget Laptop

Plánujete pořídit svůj první notebook? Pokud je to tak, pak musí dojít k velkému zmatku. Na trhu je k dispozici sto tisíc notebooků, ale vybrat si ten pro svůj účel je krkolomný úkol. Člověk by chtěl dělat téměř všechno na jediném notebooku, což je nemožné, pokud hledáte notebook do 600 dolarů.

Notebooky jsou rozděleny do tří částí, pracovní, studijní a herní. Naproti tomu většina herních notebooků slouží všem třem účelům, proto pokud máte hezký rozpočet, zvažte kontrolu seznamů Geekyflow pro nejlepší herní notebooky.

Před zakoupením notebooku byste si měli nejprve přečíst tuto příručku a zjistit více o tom, co můžete od notebooku s rozpočtem očekávat. Pojďme tedy začít, aniž bychom plýtvali časem.

Co jsou levné notebooky?

Než začnete, měli byste vědět, jaké jsou levné notebooky. Stručně řečeno, levné notebooky jsou většinou v cenovém rozpětí 600 dolarů, což vyhovuje potřebám většiny uživatelů a poskytuje dobrý výkon.

Rozpočet notebook je ideální pouze pro pracovní a studijní účely, zatímco někteří uživatelé dokonce hrají lehké grafické hry, jako je GTA San Andrea, které mohou běžet na rozpočtu notebooku hladce. Očekávat báječný herní zážitek na levném notebooku je ale hloupost, protože většina z nich je vybavena integrovanou grafickou kartou.

5 věcí, které je třeba vzít v úvahu v rozpočtu notebooku

1. RAM

Pokud jste to nevěděli, RAM hraje v notebooku zásadní roli. Přenosný notebook s omezeným rozpočtem je dodáván pouze s 4 GB RAM, což je dostačující pouze pro lehké úkoly, i když některé levné notebooky mají také 8 GB DDR4 RAM.

Mnoho levných notebooků je vybaveno 8 GB RAM a jsou ideální pro multitasking. Některé notebooky mají duální slot, což znamená, že můžete upgradovat na konkrétní velikost paměti RAM a zvýšit celkovou velikost paměti RAM.

Podle mého názoru si vyberte notebook, který má alespoň 8 GB RAM, protože je to zásadní faktor pro multitasking a zpoždění.

2. Displej – velikost a typ

Druhá věc, kterou byste měli při nákupu levného notebooku vzít v úvahu, je typ displeje. Zatímco většina levných notebooků nemá velmi skvělé zobrazení, ale pokud budete dobře hledat, najdete některé levné notebooky s Full HD IPS zobrazovacím panelem.

Ačkoli se některé společnosti rozhodnou pro levnější zobrazovací panel, jako je TN, tyto zobrazovací panely mají špatné pozorovací úhly a mizernou reprodukci barev pro snížení nákladů. Takové problémy nejsou významné, pokud je většina vaší práce založena na excelových listech, slovech a internetu.

Většina renomovaných společností však obvykle ve svých laptopech používá LED a LCD panely a tyto typy displejů najdete téměř v každém levném notebooku. Pokud si však vyberete nepopulární značku, je pravděpodobné, že získáte levný kvalitní displej.

3. Procesor

Většina levných notebooků je vybavena procesorem AMD, protože je levnější než procesor Intel. Některé notebooky s cenou pod 600 dolarů však mají procesor 10. generace Intel i5, což je užitečné z hlediska výkonu a spolehlivosti.

Uživatelé AMD si často stěžují na problémy s přehřátím a nízkým výkonem. Grafika AMD Vega navíc spotřebovává spoustu systémových prostředků, díky nimž je váš notebook pomalý. Zatímco získáte levný notebook, můžete očekávat procesor AMD Ryzen 3 nebo 5 nebo procesor Intel i3 10. generace.

4. Grafická karta

Pokud hraní není vaší silnou stránkou, pak je získání herního notebooku k ničemu. Kromě toho se levné notebooky obvykle dodávají s integrovanou grafickou kartou, která není příliš výkonná a nepodává nejlepší grafickou kvalitu ve své třídě.

Proto budete muset dělat kompromisy ohledně kvality grafiky a používat integrovanou grafickou kartu. Pokud však chcete hrát špičkové hry a provádět úpravy videa a další věci související s VFX, zvažte notebook s alespoň grafickou kartou Nvidia GTX 1650.

5. Výdrž baterie

Dalším důležitým faktorem při nákupu notebooku za rozpočet je jeho výdrž baterie. Většina levných notebooků slibuje 8hodinovou výdrž baterie, což často není pravda. Výkon těsta závisí na tom, jak používáte notebook a kolik aplikací používáte najednou.

Kromě toho typ displeje také ovlivňuje životnost baterie a dotykové displeje spotřebovávají hodně energie. Pokud tedy používáte více než dvě aplikace najednou, neočekávejte, že vám levný notebook poskytne výdrž baterie 7–8 hodin.

Balení

Takže teď musíte vědět, co byste měli vzít v úvahu při nákupu rozpočtu notebooku. Doufáme, že vám tento průvodce pomůže co nejlépe se rozhodnout a vybrat notebook, který splní vaše požadavky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *