7 Things You Will Need Before Visiting to Alaska

Aljaška je jednou z posledních známých hranic na světě. Je součástí Spojených států amerických, není však ani zdaleka plně osídlen. Některá města by mohla být zasypána státem, ale je to většinou široká rozloha země pokrytá sněhem. Je to krásné a romantické místo, které je převážně divoké.

Aljašská divočina se mohla velmi ochladit a kvůli krupobití a poryvům by se mohla velmi rychle stát nebezpečnou. Takže když se plánujete přestěhovat na Aljašku, měli byste být co nejvíce připraveni. Zde je 7 věcí, které budete potřebovat, než se přesunete na Aljašku.

1. Silnější oblečení

Aljaška je známá svými teplotami pod nulou a pohybovat se tam poprvé by mohlo být náročné. Je tedy nezbytně nutné, abyste si vzali silnější oblečení. Stěhovat do Aljaška může být ještě tvrdší, pokud jste žili v teplejším podnebí, protože nejste zvyklí na chlad. Měli byste se proto ujistit, že si vezmete tlustší oblečení.

Pokud jste původně žili v místě s teplejším podnebím, pochopitelně byste neměli silnější oblečení, jako jsou svetry a parky, a jejich hromadné nakupování by mohlo být trochu drahé. Pokud však chcete žít na Aljašce, budete muset investovat do silnějšího oblečení.

2. Termoprádlo

Kromě silnějšího oblečení je důležité mít také termoprádlo. Tento druh spodního prádla je speciálně navržen tak, aby udržoval teplo uvnitř vašeho oděvu. Nejlepší typy termoprádla jsou obvykle vyrobeny z polyesteru, spandexu, lycry a nylonu. Tyto materiály jsou kombinovány s jinými přírodními vlákny, aby zajistily správné množství odvádění vlhkosti a zadržování tepla.

3. Ochrana očí

Kromě cestování autem je jedním z nejběžnějších způsobů cestování na Aljašce sáňkování nebo lyžování. Je proto nezbytné, abyste si přinesli správnou ochranu očí. Lyžařské a snowboardové brýle jsou obzvláště účinné, protože pokrývají většinu vašeho obličeje a jsou obvykle tónované proti slunečnímu záření.

Společnosti jako Fetop vytvářejí kvalitní brýle vyrobené z vysoce kvalitních materiálů. Jsou také navrženy tak, aby pohodlně padly na váš obličej. Snowboardové brýle Fetop jsou také instalovány se silikonovými zadními popruhy, které vám umožní udržet vaše brýle co nejbezpečnější.

4. Rain Gear

Srážky jsou na Aljašce velmi častým jevem, takže byste si měli vzít s sebou kvalitní dešťové vybavení. Mohlo by být nebezpečné namočit se v chladném počasí, protože z dlouhodobého hlediska byste mohli dostat podchlazení. Je tedy důležité, abyste pod všemi ostatními vrstvami oblečení nosili správné oblečení do deště. Při nákupu dešťové výstroje byste se měli ujistit, že jsou vodotěsné a izolované proti mokru a chladu.

5. Kvalitní turistické boty

Pokud uvažujete o životě v aljašské divočině, budete pravděpodobně hodně chodit. Měli byste se proto ujistit, že máte turistické boty, které jsou speciálně vyrobeny pro zledovatělý terén. Vaše turistické boty by měly mít nejen dobrou trakci, ale musí mít také dobrou oporu kotníku.

Když si kupujete turistické boty, měly by být kožené. Syntetické kůže jsou také v pořádku pro použití v chladném počasí, pokud jsou zcela nové. Měli byste si také zakoupit turistické boty, které mají gumovou podrážku, protože poskytují lepší trakci při chůzi na ledě.

6. Rukavice

Jedním z nejčastějších nebezpečí, kterým lidé na Aljašce čelí, jsou omrzliny. Pamatujte, že ve velmi chladném podnebí je velmi snadné vyvinout omrzliny. Měli byste se tedy ujistit, že své končetiny chráníte před chladným počasím. Nejzranitelnějšími částmi těla jsou vaše ruce, protože jsou převážně nekryté a pravidelně je používáte. Je tedy bezpodmínečně nutné, abyste měli připravené silné rukavice.

7. Přežití a dávky

Aljaška je jedním z nejkrásnějších míst na světě, nicméně některé části Aljašky jsou stále nezkrocené. Pokud tedy budete žít na Aljašce, je důležité, abyste měli připravené vybavení pro přežití.

V první řadě byste měli mít požární zařízení. Oheň je nutností, zejména během dlouhých zimních nocí. Ve vašem bytě může být vytápění, ale pokud se vám náhodou rozpadne zdroj elektřiny, budete potřebovat nástroje k založení požáru. Požární startovací zařízení se obvykle skládá ze zápalek, zapalovačů a hořlavé materiály například kostky papíru a pilin. Uchovávejte je uvnitř vakuově uzavřených plastových sáčků, aby se dovnitř nedostala vlhkost.

Kromě hasicí nástroje, měli byste také mít připravený nůž na více nástrojů. Nože pro více nástrojů se skládají z různých nástrojů, jako je velký nůž, kleště, otvíráky na konzervy, pilníky, mini pila a dokonce i nůžky. Připravením nože na více nástrojů zvládnete jakoukoli nouzovou situaci, která vám přijde do cesty.

Kromě nástrojů je také důležité, abyste měli připravené nouzové dávky. Pamatujte, že Aljaška je náchylná k sněhovým bouřím, a může se stát, že budete muset zůstat doma po dlouhou dobu. Měli byste se tedy ujistit, že máte připravené nouzové dávky. Při nákupu dávek je důležité, aby byly snadno skladovatelné a připravitelné. Potraviny, jako jsou konzervy, hovězí maso a granola jsou obzvláště užitečné, protože mohou trvat dlouhou dobu.

Závěr

Pokud uvažujete o přestěhování na Aljašku, měli byste se ujistit, že jste co nejvíce připraveni. Pamatujte, že Aljaška je jednou z posledních hranic ve známém světě, a pokud si nedáte pozor, může vám hrozit smrt. S těmito částmi vybavení se vám na Aljašce bude dařit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *