8 Signs that Your Water Heater must be Replaced

Domácí ohřívač vody bez nádrže je v chladnějších měsících záchranou. Je to kompaktnější a praktičtější použití během zimních měsíců.

Je také nákladově efektivní, protože na rozdíl od ohřívačů vody v nádrži ohřívá vodu pouze na požádání, když ji potřebujete použít.

Životnost standardního beztankového ohřívače vody je asi deset let a může se během používání pokazit.

Nezaměňujte ohřívač vody na poslední chvíli a pravidelně jej kontrolujte. Možná se ptáte, jak víte, že je váš ohřívač vody špatný.

Běžné problémy se starými ohřívači vody

Podle Opravy ohřívačů vody v Torontu, ohřívače vody se obvykle rozpadají v důsledku dlouhodobého opotřebení. I když je životnost ohřívače vody bez nádrže téměř deset let, existují chvíle, kdy se kvůli neočekávaným problémům rozpadne dříve.

Jak tedy zjistit, zda se váš ohřívač vody pokazil? Přečtěte si, abyste se dozvěděli více a byli připraveni.

Znamená, že je čas změnit ohřívač vody

Znamení # 1: Není dost horké vody

Pokud jste si všimli, že voda není v typickém dni tak horká, jak by měla, mohly by selhat topné články ohřívače.

Před panikou nejprve zkontrolujte termostat a zkontrolujte, zda byl změněn. Pokud ne, může to být způsobeno vadnými součástmi nebo stárnutím přírodního produktu. U vadných topných článků může spotřebovat více elektřiny, protože ohřev vody trvá déle.

Znamení # 2: Odbarvená horká voda

Když voda z vašeho faucetu vytéká kalná a zbarvená horká voda, ale čistá pravidelná voda z vodovodu, obvykle je problém s ohřívačem vody. To znamená, že uvnitř nádrže se hromadí příliš mnoho bláta a sedimentů, které ovlivňují distribuovanou vodu.

Při ohřevu vody z vodovodu se z vápníku a hořčíku stávají částice sedimentu, které se lepí na dno nádrže. Ačkoli to není pro vaše zdraví nebezpečné, může to způsobit další poškození ohřívače vody, například netěsnosti a korozi.

Znamení # 3: Netěsný ohřívač vody

Pravidelná kontrola těsnosti ohřívače je jedna věc, kterou můžete udělat, abyste zabránili a odpověděli, jak víte, zda je váš ohřívač vody špatný. Netěsnostmi mohou být pramínky na boku nebo malá kaluž vody pod ohřívačem.

Možná začala koroze, která se nakonec rozšíří po celém vnějším povrchu ohřívače. Koroze také ovlivňuje potrubí připojená k ohřívači a vodě, kterou distribuuje po celém domě.

Pokud je únik minimální, je pravděpodobné, že lze provést jednoduchou opravu. Pokud uniká velké množství vody, je to známka toho, že je třeba vyměnit váš ohřívač vody.

Znamení # 4: Neobvyklé zvuky z ohřívače vody

Pokud ve svých topných tělesech začnete slyšet neobvyklé zvuky, jako jsou praskliny, bubliny nebo var, okamžitě to zkontrolujte.

Tyto dunivé zvuky mohou být varovnými příznaky dalších problémů s topením uvnitř. Může to být nahromadění usazenin uvnitř, které může poškodit vnitřní části.

Může to také znamenat, že se jeden z topných prvků začíná opotřebovávat. Dávejte pozor na varné zvuky, protože by to mohlo naznačovat nárůst tlaku uvnitř ohřívače.

Pokud zůstanou bez dozoru, jsou všechny situace nebezpečné, proto je ihned nechejte zkontrolovat.

Znamení č. 5: Neobvyklá vůně a chuť

Když je ohřátá voda čirá, ale má kovovou vůni a chuť, zkontrolujte ohřívač ASAP! To může znamenat, že se části ohřívače mohly začít rozpadat a padat kovové třísky do distribuované vody.

Může to být včasné varování před možnými záplavami v dohledné době.

Dalším vyprávěcím zápachem je horká voda s vůní shnilého vejce.

Pach sirovodíku může být způsoben vadnými anodovými tyčemi, které ničí bakterie z vody.

Znamení č. 6: Ohřívač vody je po dobu životnosti

Vezměte na vědomí životnost vašeho ohřívače, protože to ovlivní obecný výkon. Ohřívač vody má v průměru 8-10 let.

Zkontrolujte sériové číslo produktu výrobce, abyste věděli, kdy byl produkt vyroben. U některých výrobců první dvě čísla označují rok výroby ohřívače.

Pro jistotu zkontrolujte, jak číst sériové číslo, na webu výrobce. Toto je jeden z nejdůležitějších znaků, které je třeba vyměnit za ohřívač vody.

Znamení č. 7: Nestačí dostatek horké vody

Když ohřívač neprodukuje dostatek horké vody pro všechny domácí činnosti, jako jsou sprchy, čištění a mytí nádobí, může to být další výsledek usazování vodního kamene nebo usazenin.

Jak již bylo zmíněno dříve, tvorba usazenin je jednou z odpovědí na to, jak víte, že se váš ohřívač vody pokazil.

Tento znak může být způsoben nedostatečným množstvím tepla nebo slabým tlakem vody. Pokud není dostatečně horké, podívejte se na Znamení # 1. Pokud je to tlak vody, zkontrolujte odvodnění nebo potrubí, abyste viděli problém.

Znamení # 8: Různá teplota

V jedné minutě si dáte relaxační horkou koupel, další dostanete studený proud vody. Pokud se to často děje, je čas zkontrolovat termostat ohřívače vody, zda funguje dobře.

Pokud problém přetrvává, je čas změnit termostat nebo topné těleso. Zkontrolujte však, zda náklady na opravy a poplatky za práci nebudou lepší než jen výměna vašeho ohřívače vody úplně.

Závěr

Pravidelná prohlídka ohřívače vody je ve vašem seznamu úkolů nutností, abyste zajistili prevenci předčasných trhacích známek. Nejlepší by bylo prozkoumat to, jakmile si u svého topení něco všimnete. Pokud je problém mimo vaši ligu, obraťte se na spolehlivého profesionála a doporučte další nejlepší možnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *