A Look Back at Horse Racings Greatest Runners

Když se přesuneme do dalšího roku koňských dostihů, svět sedí na úplně jiném místě, než kdy v nedávné lidské historii. Změny, které pandemie Covid-19 donutil mnoho, aby se nevyhnul koňským dostihům. Tento sport utrpěl změny, odložení a velké narušení jako většina ostatních věcí v roce 2020. Ale jak se rok blíží ke konci a mnozí se těší na nadějný rok 2021, není lepší čas uvažovat o tom, co může být v příštím roce. Bylo by moudré držet krok s aktuálními informacemi tipy pro den 3 a zbytek Cheltenhamského festivalu v letošním roce, protože to bude určitě podívaná s davy nebo bez nich. Ale teď se podíváme zpět na dostihy největších běžců. Tento sport by koneckonců tak skvěle nepřežil pandemii, kdyby se neztvrdil jako jeden z největších sportů na světě v celé historii.

Red Rum vs Tiger Roll

Snad jedním z největších a nejpokornějších koní, které kdy zdobily stopy, byl Red Rum. Tento legendární plnokrevník se stal známým díky své šílené schopnosti v steeplechase, kde vyhrál 3 Grand Nationals. Pytlířství tří vítězství ve slavném závodě není žádný průměrný výkon a nikdy mu nikdo jiný nepřekonal. Po vítězstvích v 70. letech se Red Rumu podařilo vnést jeho jméno do historických knih. Tato pohádka je však jako každý dobrý sportovní úspěch zpochybněna brilantním Tiger Roll. Po vítězstvích v Grand National 2018 a 2019 mohl Tiger Roll dobře vidět vyrovnání slavného úspěchu Red Rums. Myslím, že to samo o sobě je dostatečným důvodem pro naladění britských koňských dostihů v příštím roce, protože se snad těšíme na návrat k nějaké formě normálnosti.

Sekretariát

Pokud jde o největší běžce v koňských dostizích, bylo by nemožné nezahrnout nejrychleji zaznamenaného koně, do kterého by mohli soutěžit Preakness Stakes závod vůbec. Pro jednu z nejvýznamnějších událostí v historii koňských dostihů se musíte obrátit na 1973 Baltimore v Marylandu. Po nedávném sporu bylo nyní dobře zdokumentováno, že vítězný kůň, sekretariát, vyhrál tento závod o 31 délek na Belmont Stakes (tehdejší světový rekord a stávající rekord) a poté pokračoval v dokončení Preakness Stakes v době, kdy byla pod 2 minuty. Závodní závod, jaký ještě nikdy nebyl, rozbil tento kůň rekordy a stále si drží rekord nejrychlejšího koně všech dob, když závodil na Stakes za 1 minutu a 53 sekund. Tento kůň urazil šílenou vzdálenost v tak malém časovém období, nic pozoruhodného.

Arogovat

Vzhledem k tomu, že dostihy jsou podporovány trhem sportovních sázek, který je obklopuje, jsou peníze ve sportu obrovské. S tolika penězi v oběhu sázení vyhrává i prohrává. Považován za jednoho z nejlepších koní roku 2010, je americký vycvičený Arrogate považován za nejlépe vydělávajícího koně na světě. Toto úžasné zvíře dokázalo vytvořit hodnotu přes 13 milionů dolarů a jeho hlavní žokej se jmenuje „Big Money Mike“. Byl by to lukrativní pár měsíců v roce 2017, kdy by tento kůň vyhrál 3 ze 4 nejdražších závodů na planetě a poháněl tohoto koně do tak skvělé běžecké pozice. V jednom bodě roku 2017 tento kůň vydělával více než slavný Lionel Messi. Tento skvělý běžec byl na trati tak úspěšný, že poskytl mnoha sázkařům velké výhry a získal pro sebe vážně obrovské peněžní ceny – zanechal tak odkaz být skvělým běžcem ve světě koňských dostihů.

Zatímco dostihy měly v průběhu let tolik legendárních účastníků, tito 3 koně jsou nepochybně jedni z nejlepších v moderní době, kdy je tento sport tak skvělý díky své obrovské a nepředvídatelné povaze. Vyhrát může kdokoli, díky čemuž je sázení na tento sport ještě více vzrušující. Toto je seznam našich největších běžců v koňských dostizích, ale ujišťuji vás, že v tomto úžasném sportu je mnohem více skvělých běžců. Jsem si téměř jistý, že rok 2021 zde potvrdí můj názor – jen doufejme, že se fanoušci za to mohou dostat zpět na závodní dráhy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *