Customer Trust Is the New Gold: 7 Ways to Build It

Získání důvěry vašich zákazníků je možná nejdůležitější pilíř, na kterém je možné budovat společnost. V dnešní době, kdy jsou narušení zabezpečení tak běžná, jaká jsou, je tento vždyzelený princip důležitější než kdy dříve. A jakmile dojde k porušení důvěry, důsledky mohou být obrovské – v některých případech je opětovné vybudování nemožné.

Abychom vás mohli nasměrovat správným směrem, připravili jsme 7 praktických tipů, jak jej vybudovat a podpořit i za nejnáročnějších okolností:

1. Přijměte osobní přístup

Vaši zákazníci chtějí být viděni. Chtějí být vyslyšeni. Proto je důležité, abyste jim dali vědět, že jste tu pro ně. Nejen, že se budete cítit dobře, ale také vám poskytne silnou konkurenční výhodu, o kterou se můžete opřít.

Chcete-li to provést, budete muset zobrazit empatie a použijte jej k tomu, abyste se dostali do kůže svých zákazníků. Cílem je představit si jejich potřeby, potřeby, motivaci a vnitřní boje, abyste mohli poskytnout řešení všeho, s čím potřebují pomoc.

Na oplátku vám dají svůj čas a – co je nejdůležitější – jejich loajalitu, protože vás uvidí jako někoho, kdo je „dostane“ a mluví jejich jazykem. Z dlouhodobého hlediska to vede ke zvýšení tržeb a ke spokojenému zákazníkovi, který se vrací zpět.

2. Usilovat o inovace

Inovace by měla zůstat jádrem vašich operací. Když o tom přemýšlíte, je to to, co vás odlišuje od všech ostatních, které se navzájem kopírují. Mějte však na paměti, že byste nikdy neměli inovovat pouze kvůli inovacím. Vaše úsilí by spíše mělo jít do vytváření něčeho, co odpovídá potřebám vašeho trhu.

Dobrým pravidlem je vzít si něco, co již funguje (například produkt nebo službu, kterou nabízejí vaši konkurenti), použít to jako základ a poté na tom stavět, aby to bylo ještě lepší. Pokud byste zvolili přesně opačný přístup, mohli byste strávit roky a roky zdokonalováním něčeho, co by sotva někdo chtěl koupit. Je tedy moudré inovovat spíše na pevných základech než na základě předpokladu.

3. Pracujte na správném zacházení se svými zaměstnanci

Potenciální zákazníci vás často budou soudit podle toho, jak zacházíte se svými zaměstnanci. Proto si musíte položit otázky typu:

  • Nabízíte jim podpůrné pracovní prostředí?
  • Je odměna dostačující?
  • Mají vaši zaměstnanci dostatek důvodů, aby zůstali motivováni prostřednictvím pobídek atd.?
  • Umožňuje jim práce růst?

V ideálním případě by se se spolupracovníkem každé společnosti mělo zacházet jako s členem rodiny. Díky tomu budou s vašimi zákazníky zacházet ještě lépe, kteří pak pravděpodobně odmění přátelské gesto provedením nákupu a budou si jisti, že vložili jejich důvěru do správných rukou. Pokud to samo o sobě není dobrým podnětem k oprášení vašeho vedení a dovedností lidí, nic není.

4. Zajistěte transparentnost

Stručně řečeno, vaši zákazníci chtějí zůstat na vrcholu toho, jak zacházíte s jejich citlivými informacemi. Můžete je například požádat, aby poskytli skenování a osobně identifikovatelný dokument nebo jiné typy osobně identifikovatelných dokumentů. Je snadné pochopit, proč by kdokoli přemýšlel o jeho předání – v případě porušení by to mohlo dokonce vést ke krádeži identity.

Chtějí se ujistit, že využíváte nejlepší průmyslové nástroje, jako je šifrování, a správce hesel, pravidelné antivirové kontroly a všechny další náležitosti kybernetické bezpečnosti. Prvním krokem je tedy jejich implementace. Poté byste měli sdělit opatření, která jste přijali k ochraně jejich soukromí, a být transparentní ohledně toho, jaké údaje shromažďujete. Ve skutečnosti, pokud jste přítomni v zóně EU, některé předpisy, jako je GDPR, to dokonce vyžadují.

5. Zapojte se do diskuse se svými zákazníky

Všimli jste si někdy, jak mají některé z nejlépe hodnocených společností snahu komunikovat se svými zákazníky? Například často zanechají své názory a obavy na různých platformách pro hodnocení zákazníků. Poté jim zástupci společnosti odpoví, poděkují jim za zpětnou vazbu (a adresují ji) a poté ji použijí jako základ pro zlepšení svých produktů a služeb. Někdy utíkají věrnostní programy pro zákazníky zůstat ve spojení se svými zákazníky!

I vy můžete použít stejnou strategii a postarat se o to, abyste dostali dobré vibrace, které si zasloužíte. Můžete také využít proaktivní přístup a požádat je přímo prostřednictvím sociálních médií nebo e-mailového seznamu, který jste vytvořili. Chcete-li zvýšit šance, že budou reagovat pozitivně, proč neorganizovat dárky a odměnit ty, kteří poskytují nejpoctivější a nejpodrobnější zpětnou vazbu?

6. Uznávejte společenské problémy a přispívejte na charitu

Nikdo nechce vidět další anonymní korporátní entitu bez ohledu na společenské problémy a blahobyt jiných lidí. Pokud se naopak ukážete jako pravý opak, podpoříte respekt a důvěru v jiné jednotlivce. Jedinou otázkou zůstává, jak toho dosáhnout?

Pro začátečníky můžete zdůraznit, jak „zelené“ jsou vaše produkty (pokud se to týká vašeho podnikání). Sdělte svým zákazníkům, že vám záleží na životním prostředí a že jste se rozhodli přejít na digitální prostředí a chránit naše přírodní zdroje, kdykoli je to možné.

Pokud nic jiného, ​​můžete vždy získat finanční prostředky pro charitativní organizace, které si je nejvíce zaslouží. Můžete také zvýšit povědomí o různých příčinách. To vašim potenciálním zákazníkům ukáže, že máte srdce a že vám na nich záleží.

7. Poskytněte bezchybný zákaznický zážitek

Nakonec vás zákazníci posoudí podle toho, jak se s nimi zachází. Skvělou péči o zákazníka můžete předvést na několika frontách: front-end, kterým je váš web a obchody, i back-end, což znamená zákaznická podpora oddělení. Je důležité, aby vaši zákazníci dostali potřebnou pozornost před prodejem i po něm.

Uvedení, že vám záleží, nestačí – musíte to prokázat. V případě, že vás některý z vašich zákazníků upozorní na problém, určitě jej vyřešte. Pokud nelze dosáhnout oboustranně výhodného závěru, nabídněte vrácení peněz bez otázek. Odmítnutí přijmout něčí peníze, pokud nejsou 100% spokojeni, je dobrou politikou, kterou je třeba dodržovat.

Závěr

Použití výše uvedených tipů a získání důvěry vašich zákazníků by již nemělo být mimo váš dosah. Toho může být hodně a nebudete to zvládnout za jednu noc. Ale udělejte postupné kroky správným směrem a budete zasypáni láskou a loajalitou ze směru, na kterém záleží – od vašich zákazníků.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *