Get Excited for the next Tesla Roadster

V roce 2008 přišel náš vlastní skutečný Tony Stark, tj. Elon Musk, s vůbec prvním produktem Tesla v podobě OG Tesla Roadster a otřásl základem automobilového průmyslu. Přestože se původnímu Roadsteru nepodařilo vytvořit takové množství rozruchu, jaké dokázaly pozdější modely Tesly, přesto to zahájilo řetězovou reakci, která vyústila v úspěch automobilky Tesla. Skutečnost, že sportovní vůz EV dokázal v roce 2008 dosáhnout dojezdu 245 mil na jedno nabití, byl monumentální. Přestože byl původní Roadster postaven na modelu Lotus Elise, šlo o divoce odlišný produkt, který poskytoval výkon z oblasti, o které lidé ani nevěděli, že existuje. 3,7 vteřiny stačilo, aby se OG Roadster pohnula z 0 na 60 mph a všichni se můžeme shodnout, že je to i na dnešní poměry extrémně rychlé. Původní Roadster bude vždy produktem, který zahájil revoluci, a jeho důležitost je dostatečně zřejmá ze skutečnosti, že Elon Musk si vybral Roadster, který má být na oběžnou dráhu vystřelen raketou Falcon Heavy Rocket, aby označil milník na cestě lidstva.

Nemělo by tedy být šokem, že celá automobilová komunita byla zaskočena, když v roce 2017 představila Tesla ve svém koncepčním avataru druhou generaci Roadsteru, který měl nároky na výkonnost, které právě teď na silnici srazí ponožky. . Roadster 2021 neudělal jen šplouchnutí svého příjezdu, ale přinesl obrovské vlnění skrz samotnou strukturu automobilového světa. S tvrzeními, které se zaměřovaly na čas 1,9 sekundy 0-60, běh 8,8 sekundy na kilometr a maximální rychlost 250+ mph, lidé zvolali nedůvěřivě, ale protože jsme již viděli aktualizovaný Tesla Model S Plaid + dělat sub 2 sekundy 60 mph běhů, věřili bychom, že Tesla splní jejich sliby. Roadster 2021 může být právě teď nejvíce medializovaným produktem a dlouhá řada neustálých zpoždění ve výrobě způsobila, že diváci byli ještě více znepokojeni.

Pokud máme hovořit o tom, jak nádherně vypadá exteriér nového konceptu Roadster, určitě bychom potřebovali nějaký hedvábný papír a krém, protože chlapec, chlapec, je Roadster hledačem. Minimalistická vnější silueta vypadá neuvěřitelně neochvějně a absence masky chladiče kvůli tomu, že jde o elektromobil, je o to agresivnější. Očekává se, že se Roadster objeví s 200 kWh baterií, která by ho měla udržovat šťávu téměř 620 mil jízdy babičky, ale buďme skuteční, kdo se bude držet za volantem vozidla, které může zpomalit rotaci Země? Extrémně rychlé nabíjení, které je již na současných vozidlech Tesla k dispozici, by se v nadcházejícím Roadsteru mohlo zvýšit až na 11 a my ani nevíme, o kolik účinnější může Tesla proces nabíjení.

Očekáváme, že interiéry Roadsteru budou mít podobný étos minimalismu, jaký je v současné době standardem pro všechny produkty Tesla. Díky odnímatelnému skleněnému střešnímu panelu, který lze uložit do kufru, je každý Roadster „kabrioletem“, který by měl být patrný již z názvu, zatímco klasická humongózní dotyková obrazovka by se měla také vrátit. Ačkoli mnoho závěrečných podrobností o nadcházejícím Roadsteru teprve bude odhaleno, můžeme určitě očekávat, že Tesla předvede veškerou svou sílu, pokud jde o Roadster, protože po svém debutu bude sloužit jako jejich vlajková loď. Nedostatek Android Auto a Apple CarPlay ve všech jejích produktech je stále realitou a neočekáváme, že by se to změnilo s příchodem Roadsteru, protože Tesla věří, že jejich infotainment do automobilu je mnohem lepší než tato řešení. Autonomní schopnosti Roadsteru také nesou velký otazník proti sobě, protože zákazníci by očekávali výrazné nabízené funkce Autonomy, které by Roadster alespoň odlišily od něčeho jako Autopilot Tesla Model 3.

Elon Musk odvážně prohlásil, že dokonce svrhne ty, které jsme již uvedli, jako je Roadster, který dokáže vyvinout 10 000 Newton Meters of Torque a je k dispozici také se směšně neuvěřitelnou možností SpaceX. To, co SpaceX Add-on obnáší, je sada 10 malých raketových trysek rozmístěných kolem vozidla, které by byly poháněny přídavnou baterií a podporovaly jízdní dynamiku Roadsteru zlepšením akcelerace, brzdění a zatáčení. Pan Musk také zaznamenal mírný náznak k nějakým schopnostem vznášet se a jejich testovací jezdec Emile Bouret důsledně označoval všechna čísla výkonu jako „konzervativní“. Všechno to velké obejmutí kolem Roadsteru jasně ukazuje, proč je kolem jeho startu tak velký shon a tvrzení, která učinila Tesla, nejsou nic neuvěřitelného.

S cenovkou, která má začít od 200 000 $, nebude Roadster vysoce dostupným produktem, ale díky výkonu a funkcím, které Tesla slibuje, že bude mít Roadster, by se z něj mohla stát výhodná koupě století!

Ačkoli současná plodina úspěšných produktů společnosti Tesla posunula debut Roadsteru na pozdější datum, protože Elon Musk chce, aby byl Roadster „dezertem“, pro mnohé se stal záludnou záležitostí, protože Roadster tvrdí, že jsou za Boldem a svět čeká, až splní své sliby. Pokud máme analyzovat dosavadní výsledky společnosti Tesla jako výrobce, můžeme se všichni shodnout na tom, že dokázala důsledně plnit svá odvážná tvrzení a pokračovala nejen v inovacích svých produktů, ale zcela znovuobjevila celý průmysl a vynucovala posun směrem k technologie, kterou mají elektromobily. Tesla Roadster 2.0 by mohl být jen revolučním produktem, který by nás přiměl zcela přepsat naši mysl ohledně toho, jak vnímáme výkon, ale dokud nebude před námi v jeho těle, rozhodně bychom si vyhradili naše úsudky a všechna oznámení bychom špetka soli.

Stále jsme nadšeně nadšení, že tento fenomén vozidla bude debutovat!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *