Global Gaming Entertainment Focus on Esports

Global Gaming Entertainment Focus on Esports

Před deseti lety si téměř nikdo nedokázal představit, jak obrovská bude scéna konkurenčních videoher a jaký dopad bude mít na globální průmysl. Se stoupající popularitou sportovní scéna se stala tak mainstreamovou, že je téměř nemožné ji nechat ujít. Takže není příliš těžké pochopit, proč ta zábava a online sázení průmyslová odvětví si zamilovala esport jako nový zdroj obsahu.

Sledovanost esportu roste v milionech

Události esportů začaly před více než deseti lety, i když v mnohem menším měřítku, než jaké jsme dnes zvyklí. V té době nebyly soutěže ničím jiným než organizovanou zábavou pro hráče, kteří se shromáždili, aby soutěžili a sledovali, jak ostatní hrají hru podle svých představ.

Rychle vpřed do roku 2020; akce esportu se nyní prodávají jako profesionální sport, který se koná na stadionech. Jeho sledovanost nejen konkuruje, ale v některých případech dokonce překonává některé z nejvýznamnějších sportovních událostí na světě. Zkontrolujte všechny významné sázková kancelář a uvidíte řádky pro hry, stejně jako je vidíte pro kterýkoli z hlavních sportů.

Přestože je esports zastřešujícím výrazem pro několik videoher hraných konkurenčně, průmysl se většinou vyvinul kolem jen několika titulů. Mezi nejoblíbenější tituly esportů patří Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends a Dota 2, a přestože se jedná o tituly s nejvyššími tržbami, sledovanost se u každé hry liší v závislosti na regionu.

Aktuálně nejsledovanějším globálním esportovým turnajem v historii byl světový šampionát League of Legends 2020 s průměrnou minutovou sledovaností 23,04 milionu, s 1 051 871 885 hodinami sledovanosti celého turnaje a 45,95 milionu souběžných diváků naladěných na velký finálový zápas mezi Suning a DAMWON Gaming.

A nejde jen o titul MOBA společnosti Riot Games, který oslovuje miliony diváků na jejich událostech. Na veletrhu IEM Katowice 2020 v CS: GO se na velké finále mezi Natusem Vincere a G2 Esports naladilo 1 002 132 lidí; The Dota 2’s The International 2019 dosáhla vrcholu 1,97 milionu diváků, zatímco finále Fortnite World Cup 2019 dosáhlo 2,33 milionu diváků.

Je těžké pochopit, jak rychle roste odvětví esportů, ale je snadné pochopit, proč jeho rychlý vzestup láká investory a vysílací společnosti, které touží získat diváky. Vzhledem k tomu, že na scénu esportů proudí více peněz, se nyní hraje řada významných her na největších světových místech, včetně Copper Box Arena a Wembley Arena v Londýně, KeyArena v Seattlu, Staples Center v Los Angeles, Commerzbank Arena ve Frankfurtu, San Jose SAP Center a dalších.

Příliš dobré ignorovat pro zábavní průmysl

Není to tak, že by odvětví esportů dříve vykazovalo známky zastavení, ale pandemie COVID-20 mu jistě pomohla získat více diváků a lepší uznání. Kvůli pandemii, která způsobila katastrofu v živých sportovních programech, se televizní sítě začaly snažit zaplnit prázdnotu programování. Zatímco reprízy významných sportovních akcí, dokumentárních filmů se sportovní tematikou a filmů mohou být na chvíli zajímavé, provozovatelé vysílání museli najít něco nového a čerstvého, co nabídnout, kam vstoupily esporty.

Vidět esporty v kabelových a vysílacích sítích však není nic nového. ESPN2, ESPNU, ESPN Deportes a dokonce i DysneyXD mají všechny dříve vysílané esportovní události, ale to nebylo až do roku 2020, kdy se na našich televizních obrazovkách začaly objevovat ještě další esportové soutěže.

5. dubna 2020 vytvořil ESPN značkový Sportovní den ESPN, který zahrnoval 12 po sobě jdoucích hodin programování, kde diváci mohli vidět hry z Formule 1 Esports Virtual Grand Prix, Madden NFL20, Rocket League a NBA 2k20. Společnost Fox Sports se v březnu rozhodla pro podobný krok ve svých sítích pořádáním turnaje Madden NFL 20 s bývalým rozohrávačem Michaelem Vickem a dalšími prominentními jmény ze sportu.

ESPN a Fox jsou však jen dva z mnoha televizních vysílačů, kteří se rozhodli začít nabízet obsah esportů. Jedním z posledních přírůstků do seznamu je německý hlasatel, Sport1, který ohlásil nový celoevropský kanál eSportsOne, který bude obsahovat obsah ze soutěží ESL, NBA 2K League a Rocket League.

Pouze špička ledovce

Přestože Fox, ESPN přiblížila esporty publiku, které není investováno do světa konkurenčních videoher, jejich současná nabídka je jen špičkou ledovce toho, co esports nabízí. Uvidíme, zda se na našich televizních obrazovkách objeví více esportů, protože většina fanoušků esportů upřednostňuje sledování své oblíbené hry online prostřednictvím jedné z mnoha streamovacích platforem.

Twitch, YouTube a Facebook (Facebook Gaming) hlásily významný nárůst s online sledovaností v roce 2020, což je pokračující trend z předchozích let. Twitch společnosti Amazon dosáhl ve třetím čtvrtletí roku 2020 4,74 miliardy sledovaných hodin; YouTube zaznamenal 1,68 miliardy sledovaných hodin, zatímco Facebook dosáhl 1,04 milionu hodin.

Nepotřebujeme vidět tato čísla, abychom věděli, že rok 2020 byl transformačním rokem pro esporty, které se staly jedním z nejcennějších globálních aktiv pro zábavu – zastiňují dokonce i sport. S neustále se zvyšujícím zájmem o esporty uvidíme také další příběhy o eSportu v médiích hlavního proudu a další investice od provozovatelů vysílání, vydavatelů a OTT, což je krok, který zůstane v tomto odvětví relevantní.

Zanedlouho bychom se mohli ocitnout v pravidelném sledování esportů. I když někteří mohou stále preferovat tradiční sporty před virtuálními soutěžemi, bude zde spousta příležitostí k přepnutí a vychutnání si jednoho z mnoha titulů esportu, které konkurenční videoherní scéna nabízí.

Jenna Walter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *