How to Play Valorant and Win

Valorant je taktická střílečka FPS, kterou v loňském roce 2020 vydala společnost Riot Games. Tato hra se odehrává na futuristické Zemi, kde postavy, známé jako agenti, mají díky pokročilé technologii nadpřirozené schopnosti. Soutěžte s jinými agenty samostatně nebo jako součást týmu pro 5 osob na řadě map v herních režimech založených na cílech, které Valorant nabízí.

Valorant nemá režim kampaně ani příběhu, protože hlavním zaměřením je konkurenční aspekt hry. Navzdory tomu mají postavy backstories a svět Valorantu má bohatou tradici, kterou herní vývojáři plánují prozkoumat a rozšířit v příštích několika letech.

V tomto článku se budeme věnovat některým základům funkcí Valorantu pro hráče, jako jste vy, které mohou být ve hře nové. Začneme několika obecnými tipy a pokyny, jak vyhrát, než se podíváme na herní režimy a agenty. Podívejte se na část na konci a dozvíte se také o službách podporujících Valorant. Pojďme začít.

Valorant Tipy pro nové hráče

Zde je několik našich nejlepších tipů pro hráče, kteří poprvé vstupují do světa Valorantu.

 1. Využijte tlačítko řazení. Když podržíte klávesu Shift, pohybujete se pomaleji než obvykle, ale vaše kroky jsou umlčeny. Při diskrétním pohybu po mapě je zásadní, abyste neprozradili svoji polohu nepříteli. Pokud se potřebujete rychle dostat na místo s bombami nebo v případě nouze, je nejlepší běhat samozřejmě, ale zpravidla je nejlepší držet co nejvíce potichu, abyste maximalizovali svoji šanci na úspěch.
 2. Pečlivě poslouchejte zvuky kolem vás. V návaznosti na předchozí tip je vždy dobré poslouchat kroky ostatních hráčů. Pomocí sluchových informací zjistěte, kam se nepřátelé pohybují, abyste je mohli porazit, než vůbec vědí, že jste tam.
 3. Při fotografování držte klidně. Čím méně se budete pohybovat při střelbě, tím přesnější budete a tím více přestřelek vyhrajete. Přikrčení při střelbě také zmenšuje plochu vašeho těla, což nepřátelům znesnadňuje dopady zásahů na vás.
 4. Komunikujte se svým týmem. Efektivní komunikace skutečně povede dlouhou cestu. Spolupráce se svými spoluhráči na koordinaci útoků zaručeně dramaticky zvýší vaši výhru. Zakryjte se navzájem, vytvořte příslušné popisky a udělejte vše pro to, abyste pracovali jako jeden celek. Díky týmové práci sen funguje.

Herní režimy ve Valorantu

Valorant má na výběr několik různých herních režimů, takže je všechny projdeme a podíváme se, co od každého můžete očekávat.

Standardní zařízení / zneškodnění

Plant / Defuse je hlavní herní režim ve Valorantu s možnostmi jak pro příležitostné, tak pro hodnocené hry. Ležérní hry jsou jen pro zábavu, zatímco hodnocené hry jsou konkurenceschopné s vysokými sázkami, kde hráči soutěží o pořadí. Pokud potřebujete pomoc s vyšplháním na vyšší úroveň, přeskočte na konec článku a vyhledejte informace o několika službách podporujících Valorant, které jsou k dispozici.

Struktura hry

V tomto herním režimu nastoupí dva týmy po 5, každý tým začíná buď jako útočníci, nebo jako obránci. Po dokončení 12 kol se strany vymění a k vítězství v zápase potřebujete 13 úspěšných kol.

Cílem útočníků je umístit hrot, zařízení podobné bombě, na jedno ze dvou detonačních míst na mapě. Útočníci mohou vyhrát kola buď nasazením bomby a její ochranou tak dlouho, aby vybuchla, nebo jednoduše vyřazením celého nepřátelského týmu.

Na druhou stranu, jak jste asi uhodli, obránci musí chránit detonační místa. Obránci vyhrávají buď odstraněním celého nepřátelského týmu, nebo zneškodněním hrotu, pokud je zasazen.

Tipy pro Plant / Defuse

Kromě výše zmíněných obecných tipů pro Valoranta je třeba pro tento herní režim pamatovat na několik zásadních věcí.

 1. Při zasazování / zneškodňování hrotu jste zranitelní. Dávejte pozor, abyste bodec nejistě nezasadili nebo zneškodnili, protože nepřátelé vás mohou snadno srazit. Výsadba trvá 4 sekundy a zneškodnění trvá 7, což je nebezpečně dlouhá doba stát na volném prostranství. Při provádění jakékoli z těchto akcí se vždy snažte, aby vás kryl spoluhráč.
 2. Spravujte svou ekonomiku dobře. Ve hře Plant / Defuse vyděláváte každé kolo peníze, které lze utratit za zbraně, schopnosti a brnění během fáze nákupu před kola. Utrácejte své peníze zodpovědně a pamatujte, že někdy je lepší ušetřit peníze v jednom kole, abyste si v příštím mohli koupit lepší vybavení.
 3. Pokud je hra ztraceným důvodem, skryjte se! Občas ve Valorantu zjistíte, že jste poslední osobou stojící ve vašem týmu proti plnému nepřátelskému týmu. V této situaci je často lepší se někde schovat a vyhnout se zabití. Když zemřete, ztratíte veškerou výbavu a kdokoli vás zabije, dostane peníze navíc, takže někdy je chytrou možností skrýt se a vzít kulatou ztrátu.

Spike Rush

Spike Rush je velmi podobný standardnímu hernímu režimu Plant / Defuse, kdy týmy střídají útoky a obranu. Aby to však bylo zajímavé, jsou kolem mapy přidány koule powerup. K výhře jsou zapotřebí pouze 4 kola, takže hry jsou mnohem kratší.

Další jedinečnou vlastností tohoto herního režimu je, že každý je nucen používat stejnou zbraň. Každý hráč obdrží každé kolo stejnou náhodnou zbraň, což vyrovná hrací pole a zajistí vyvážený boj.

Pokud vás příliš nezajímá konkurenční stránka Valorantu, pravděpodobně budete hrát tento herní režim často. Jedná se o příležitostný, nízký vklad a super příjemný způsob, jak hru zažít.

Zápas na život a na smrt

FPS hra by nebyla úplná bez režimu zdarma pro všechny, který by otestoval vaše individuální dovednosti. Valorantův režim Deathmatch vám umožňuje vybrat si jakoukoli zbraň, kterou chcete, když budete v závodě bojovat o nepřátele a zjistit, kdo může získat 40 zabití jako první. Pokud máte rádi rychlou akci a nechcete příliš přemýšlet o taktických hrách, pak je pro vás Deathmatch herním režimem.

Agenti Valorantu

Ve Valorantu aktuálně funguje 13 různých hratelných agentů, z nichž každý má jedinečné schopnosti. Riot má v plánu zavést až 6 nových agentů ročně, takže jich je na cestě mnohem víc.

Agenti jsou rozděleni do 4 tříd podle druhu herního stylu, který nabízejí. Těmito třídami jsou Duelist, Controller, Initiator a Sentinel. Začněme tím, že se podíváme na duelisty, kteří tvoří jednu z nejagresivnějších tříd ve Valorantu.

Soubojáři – Phoenix, Jett, Reyna a Raze

Soubojáři mají velmi přímočarý bojový styl i agresivní schopnosti, které jim pomáhají snadno sbírat nepřátele. Pokud se vám líbí být uprostřed celé akce, pak je tato třída pro vás. Ve hře jsou aktuálně k dispozici 4 duelisté, ze kterých si můžete vybrat:

 • Phoenix: Phoenix se ujímá svých nepřátel se silnými palebnými schopnostmi, které bojiště zapálily.
 • Jett: Pohotový bojovník Jett se může pohybovat po mapě a rychle zasáhnout nepřátele, než vůbec vědí, co je zasáhlo.
 • Reyna: Reyna je armáda jednoho člověka, schopná dovedně sundat kohokoli. Je špičkovým přínosem pro jakýkoli tým a může se dokonce sama uzdravit.
 • Raze: Pokud rádi dáváte věci do vzduchu, Raze je pro vás agent. Poškození a zničení jsou zaručeny, když hrajete za ni.

Ovladače – síra, zmije a znamení

Řídicí jednotky způsobují těžké poškození a zároveň nabízejí podporu svému týmu ničením nepřátel. Jsou skvělí, pokud jde o převzetí kontroly nad oblastmi mapy a nastavení jejich týmu pro úspěch. 3 kontroloři ve Valorantu jsou následující:

 • Síra: Přijměte skupiny nepřátel s Brimstoneem, který zabalí partu svým granátometem a může pomoci zakrýt pohyby svých spojenců kouřovými mračny.
 • Zmije: Viper se uchýlí k chemické válce a způsobí poškození nepřátel prostřednictvím svých toxických schopností. Pokud vás její kulky nezabijí, toxiny ano.
 • Znamení: Omen, tajemná postava s fantomovým vzhledem, zasáhne strach do srdcí svých nepřátel tím, že je oslepí a zaútočí ze stínů.

Iniciátoři – Sova, Breach a Skye

Iniciátoři uvolní cestu, aby se jejich tým mohl posunout vpřed, pomocí svých schopností vystopovat nepřátele a vytlačit je z napadených oblastí. 3 Iniciátoři jsou:

 • Spát: Sova pomocí svého sovího dronu vystopuje nepřátele a díky svým působivým schopnostem luku je dokáže z dálky srazit.
 • Porušení: Konečný disruptor, Breach způsobí zmatek oslepením svých nepřátel bleskovými náboji. Svými silnými seizmickými výbuchy dokáže vyčistit cesty.
 • Skye: Převezměte kontrolu nad různými zvířaty jako Skye, zasahujte do pohybu vašich nepřátel a přitom zůstaňte v bezpečné vzdálenosti od akce.

Strážci – Killjoy, Cypher a Sage

A konečně jsou to Sentinelové, obranní experti, kteří uzavírají oblasti a podporují své spojence z dálky. Flankery nebudou mít žádnou naději, pokud máte na své straně Sentinel. 3 jsou aktuálně přítomni ve hře:

 • Killjoy: Díky kolekci robotických zařízení, které má k dispozici, může Killjoy bezpečně uzamknout oblast a zajistit, aby se nikdo nedostal naživu.
 • Nicka: Pokud chcete mít přehled o všech pohybech svých nepřátel, Cypher je váš chlap. Nic se kolem něj nedostane.
 • Šalvěj: Sage je jednou z nejlepších podpůrných agentek ve hře a může se pochlubit léčivými schopnostmi přivést své spojence zpět na pokraj smrti.

Valorant Boosting Services

Pokud bojujete s čímkoli, co souvisí s Valorantem, existuje několik různých služeb, které vám mohou usnadnit život. Například, Posilování půdy mít web, kde nabízejí různé Zvyšování hodnoty služby, které zvýší váš zážitek ze hry. Jedná se o populární posilovací společnost s historií spolehlivosti, takže vám doporučujeme zkontrolovat si je.

Profesionální posilovače skvěle umocňují hráče na žebříčku a mohou dokonce pomoci s rychlým dokončením smluv s agenty nebo rychlým získáváním zkušeností. Pokud máte potíže s hrou i po použití rad v tomto článku, není žádnou hanbou požádat o pomoc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *