Ireland to Introduce New Electric Scooter Laws

Ministr uvedl, že řidičské průkazy, daně a pojištění nebudou pro provoz těchto vozidel na veřejných komunikacích nutné. Legislativa bude zahrnuta do zákona o silničním provozu (různá ustanovení). Zákon kategorizuje e-kola v závislosti na jejich rychlosti, velikosti a výkonu. Přestože by většina elektrokol měla být zařazena do kategorie jízdních kol, výkonnější budou zařazena vedle lehkých mopedů. Můj Ryan uvedl, že elektronické skútry jsou v krátké době stále populárnější. Tato vozidla však podle současné irské legislativy o silničním provozu nejsou legální. Vláda tedy bude regulovat používání těchto vozidel, abyste je mohli používat bezpečněji. Můžeš přečtěte si o tom více zde.

Elektrické koloběžky

Francie a Dánsko již legalizovaly používání elektrokol na svých silnicích a plánovaná legislativa uvede Irsko do souladu s těmito evropskými zeměmi. Popularita elektrokol s rostoucím počtem metropolitních uživatelů nepřekvapuje mnoha výhodami těchto vozidel. Elektrická kola jsou ve skutečnosti pohodlná, cenově dostupná a ekologická. Zůstává však nejasné, kdy právní předpisy vstoupí v Irsku v platnost.

Dott – holandská společnost pro e-skútry – působí ve více než 16 městech po celém světě. Společnost vyzvala nizozemskou vládu, aby zvážila legalizaci způsobu dopravy, aby byla pro své zákazníky bezpečnější. Doporučili, aby byl minimální věk pro provoz e-skútru stanoven na 16 let a aby povinné přilby byly povinné pro osoby ve věku 16 až 18 let. Doporučení rovněž zahrnují rychlostní limit 25 km / h a úplný zákaz používání pěších stezek. Společnosti poskytující služby pronájmu by svým klientům měly nabídnout komplexní balíček pojištění.

Dott a řada dalších půjčoven elektronických skútrů ve skutečnosti netrpělivě očekávají legalizaci přepravy elektrokol v Irsku. Předpisy pomohou společnostem konkurovat na rovných podmínkách a zlepšit bezpečnost jejich výrobků.

Obchod s elektrickými skútry a elektrokoly v současné době vzkvétá. Řádná regulace v tomto odvětví pomůže překlenout propast mezi poptávkou po vozidlech a právním rámcem kolem nich. Halfordův obchod ve skutečnosti loni v říjnu vykázal 700% nárůst prodeje elektronických skútrů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *