Quick Tips to Boost the Returns of your Ad Campaigns

Už vás unavuje nedostávat žádnou odpověď, přestože utratíte velkou část svého marketingového rozpočtu za reklamní kampaně? No, nejsi sám. Google neustále dělá své reklamní produkty méně zvládnutelnými a stále komplexnějšími, což v poslední době pro několik společností bylo velkou bolestí hlavy.

Je čas vzít věci více do svých rukou a přestat důvěřovat optimalizaci Google pro všechno. Získání lepší kontroly nad správou reklamních kampaní pomůže vašim kampaním více se orientovat na zákazníka. Lepší zkušenosti zákazníků přirozeně povedou k lepší odezvě a vyšší návratnosti investic (RoI).

Díky vysoké úrovni přizpůsobení, která je k dispozici ve vašich reklamních kampaních, můžete integrovat více dat, uspokojit konkrétní mezeru zákazníků a ve výsledku vyniknout z davu. Ponechání vašich reklam v rukou odborníků od a Agentura Google Ads může přinést tolik požadovanou změnu ve vaší kampani a zvýšit výkon Google Ads.

Pokud ale stále hledáte rychlé tipy, které by mohly vylepšit vaši službu Google Ads, čtěte dál!

Věnujte pozornost tomu, jak vaše reklama vypadá.

Přemýšlejte o tom, proč by někdo klikal na vaši reklamu? Jaký je první dojem? Je to jasnost vaší zprávy i atraktivita vašeho obrazu. Ale co když se vašim zákazníkům zobrazí reklama se zkreslenými obrázky nebo rozmazanými texty?

To se stává tak často, když vytvoříte jednu reklamu pro všechna umístění. V náhledu to může vypadat dobře, ale může se zkreslit, protože to platforma zobrazuje na jiném prostoru, který je širší než váš náhled.

Měli byste se proto pokusit přizpůsobit reklamy na základě konkrétního umístění a zařízení. Pokuste se vytvořit různě velké reklamy s vhodnými texty pro široké i kompaktnější reklamy.

Zaměřte se více na uživatelské záměry než na reklamní sestavy s jedním klíčovým slovem

Stále zobrazujete reklamy pomocí reklamních sestav s jedním klíčovým slovem? Je na čase přehodnotit strategii, zvláště pokud vaše reklamy nedosahují dobrých výsledků. Místo reklamních sestav s jedním klíčovým slovem byste se měli pokusit zaměřit na klíčová slova podle záměru.

Zkuste nejprve seskupit všechna klíčová slova související s vaší značkou a poté seskupit ta, která zobrazují uživatelský záměr, jako je cena a nabídky. Poté můžete pokračovat ve seskupování frází s nižší CTR, například „záruka“ a „velikost“. Trik spočívá v hledání relevantních klíčových slov na základě vyhledávacího úmyslu uživatele a následném psaní příslušných kopií reklam.

Mobilní optimalizace je nutná

Jako obchodník můžete svůj počítač nebo notebook používat pro výzkumné a jiné účely častěji než ne. Ale to není případ zákazníků, na které cílíte. Vzpomeňte si na skutečnost, že neuvěřitelných 79,9% uživatelů provozuje aplikace / webové stránky Facebooku pouze ze svého mobilního telefonu.

Na podobných linkách 60% provozu vyhledávání na Googlu pochází z mobilních zařízení. Při vkládání reklamy je zřejmé, že je třeba věnovat zvláštní pozornost optimalizaci pro uživatele mobilních zařízení. Několik webů, jako je Myntra, už ani nepracuje z desktopů.

Zkuste navštívit své reklamy z mobilního zařízení a zkontrolujte, zda je správně optimalizována a text a zprávy jsou jasné. Přizpůsobte mezery, umístění a další z očí mobilního uživatele, abyste zajistili, že vaše reklamy budou atraktivní i pro ně.

Snižte zbytečné výdaje

Provozování integrované reklamní kampaně znamená mít stovky aktivních klíčových slov a kopií reklam. Některé z nich mohou podávat lepší výkon než jiné. Abyste zajistili nejlepší návratnost investic, musíte vyloučit část reklam s nedostatečným výkonem.

Není to tak náročné to udělat, jak se zdá. Existují dva přehledy, které musíte věnovat zvláštní pozornost tomu, abyste zakroužkovali vyhledávací dotazy s nedostatečným výkonem. Podívejte se na Skóre kvality a přehled vyhledávacích dotazů, abyste zkontrolovali, jak každý vyhledávací dotaz reaguje na vaši reklamu.

Slova na rozloučenou

Tady a tam trochu upravte své reklamní strategie, jak je zde navrženo, a důsledná konzistence může výrazně zlepšit vaši návratnost investic. Pokud se zdá, že neustálá aktualizace strategií je ohromující, možná budete chtít kontaktovat také odborníky z agentury Google Ads.

Jenna Walter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *