Step By Step Guide to Do SEO Audit for a Website

Stejným způsobem, jako vaše automobilové dítě potřebuje rutinní kontrolu, je to stejné, jako váš web vyžaduje pravidelné audity.

Co je audit webových stránek?

Tento proces zahrnuje analýzu, identifikaci a opravu různých problémů s webem, jako je pomalá rychlost načítání stránek, problémy s designem / UX, technické problémy, problémy se SEO, duplicitní obsah / obecná kvalita obsahu, nefunkční odkazy a nakonec vše, co brání vašim webům v získávání optimální provoz a konverze.

Zde je třeba postupovat podle následujících kroků

1. Je váš design webových stránek lákavý?

Design webových stránek lze definovat jako obecnou atraktivitu webových stránek pro oči návštěvníka. Všimněte si, že prostřednictvím vašeho návrhu návštěvník určí, zda klikne zpět (všichni známe nevýhody vysoké míry okamžitého opuštění) nebo zůstane na vašem webu.

Zde jsou otázky, které vám pomohou posoudit design vaší stránky:

 • Lze snadno rozlišit strukturu vašich stránek? Ujistěte se, že váš nadpis a podnadpis (H1-H6) pomáhá návštěvníkům rychle a snadno se orientovat na stránce.
 • Jaký je barevný kontrast? Pozn .: Černý text na žluté stránce nebude řezat, že?
 • Je vaše textové písmo lákavé?
 • A co vložené médium? Je to kompliment obsahu a atraktivní?
 • 49% návštěvníků webových stránek to dělá na mobilních zařízeních. Je tedy váš web optimalizován pro mobilní zařízení?
 • Je váš navigační panel dostatečně propracovaný?
 • Doufám, že váš web neobsahuje žádná nepříjemná vyskakovací okna s reklamami; pokud je máte, je to nevýhoda.
 • Je na vašich stránkách dostatek přímých výzev k akci (CTA)?

Takové jsou tipy pro kontrolu, které vám pomohou udržet návštěvníka přilepeného na váš web a převést jej na zákazníky.

2. Vyberte si vynikající nástroj pro audit webových stránek

Audit webových stránek je ohromující úkol. Ale dělat to ručně může být hektičtější. Vezměte například web s tisíci zpětných odkazů, stránek a stovek obrázků ke kontrole. Ruční provedení je téměř nemožné.

Proto potřebujete vynikající nástroj pro audit webových stránek. Dnes máme jak placené (prémiové), tak bezplatné nástroje pro audit webových stránek. Například SEMRush a Ahrefs jsou prémiové nástroje, zatímco Ubbersuggest je bezplatný nástroj pro audit stránek.

S jakýmkoli nástrojem pro audit stránek můžete provádět následující:

 • Zkontrolujte problémy se SEO mimo stránku a na stránce
 • Identifikujte poškozené externí nebo interní odkazy, nezapomeňte na poškozené soubory
 • Analyzujte rychlost načítání stránky, problémy s robotem.txt a nakonec obecné chyby stránky

3. Najděte a opravte všechny technické chyby

Audit technické chyby na vašem webu má pomoci hladkému chodu webu a zlepšit jeho uživatelskou přívětivost. Opravením jakýchkoli technických chyb se vaši návštěvníci vždy dostanou na stránku, na které chtějí rychle, snadno a bez jakýchkoli nefunkčních odkazů.

Jakmile je proveden technický audit, jsou zde hlavní problémy, které byste mohli přijít a opravit:

 • Zlepšit stav HTTP: tato kontrola auditu na vašem webu SSL certifikát určuje, zda je web bezpečný a bezpečný pro uživatele.
 • Chyby procházení: je identifikována a opravena jakákoli stránka, kterou roboti vyhledávačů nemohou procházet.
 • Nefunkční odkazy na obrázky: toto zajistí, že se po kliknutí nebo při otevření stránky zobrazí všechna média používaná k přitažlivosti očí nebo ke zvýšení obsahu.

4. Identifikujte a opravte problémy SEO

Audity SEO pro webové stránky zahrnují několik technických operací, které pomohou vašemu webu dobře se umístit ve vyhledávačích a zviditelnit váš obsah.

Opět platí, že tento audit webových stránek může být ohromující, pokud to plánujete provést ručně. Ale auditorské nástroje jako Nástroj pro sledování klíčových slov SERP, mezi jinými pojmenovanými nástroji, udělejte to bez shonu. Zůstáváte tedy s řešením problémů identifikovaných nástrojem pro audit webových stránek.

Mezi hlavní problémy SEO, se kterými může auditorský nástroj pomoci, patří:

 • Hledání primárních a sekundárních klíčových slov a sledování toho, jak jsou metriky spravedlivé
 • Identifikujte a opravte tagy obsahu, jako jsou popisové tagy, metaznačky, tagy názvu a tagy alt obrázku
 • Zkontrolujte a opravte poškozené odkazy a pomozte tak zlepšit hodnocení SEO
 • Pomozte sledovat, jak si web obecně vede, od objemů hodnocení klíčových slov, provozu stránky, výstupních a vstupních stránek

5. Zkontrolujte kvalitu svého obsahu

Nezapomeňte, že obsah zveřejněný na vašem webu sledují návštěvníci, a je to stejný obsah, který je převede na zákazníky.

Nejprve by měl být obsah zveřejněný na vašich stránkách aktuální. Zadruhé, všechno zveřejněné na vašich stránkách musí být v souladu s cílem stránky. Je-li to například domovská stránka, musí návštěvníky přesměrovat na různé jiné stránky, tj. Na kontaktní stránku.

A konečně, u blogů by měl být obsah dobře strukturován ve stylu obrácené pyramidy. To znamená, že nejdůležitější bod by měl být na prvním místě. Také pravopis, gramatika, CTA a odrážky (pokud je to nutné) by měly být dobře strukturované.

Vzít domů

Lidé zaměňují auditování SEO, jako jsou metriky klíčových slov, za úplný audit webu; ale audit webových stránek má více než jen klíčová slova. Komplexní audit webových stránek nenechává kámen na kameni. Kontroluje chyby SEO, design / UX a technické chyby; dokud váš web nezačne fungovat na optimální úrovni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *