Top 3 Tools To Access And Manage Raspberry Pi Fleet Remotely

V dnešní době se Raspberry Pi stává „druhou volbou“ každého projektu připojeného zařízení IoT v mnoha různých průmyslových odvětvích – od inteligentních obrazovek kiosku po roboty a městské kamery Ai. Díky posledním novým vydáním desky Raspberry Pi Foundation je nyní snazší než kdykoli předtím vyvinout připojené zařízení založené na Linuxu, aniž byste museli trávit spoustu času výběrem hardwaru a vytvářením vlastního operačního systému pro Linux.

Dnešní rok 2021 Raspberry Pi jednodeskové počítače a výpočetní moduly nám umožňují zaměřit se na softwarovou stránku, čímž výrazně zkrátíme vývojový cyklus. Cenově dostupná cena Raspberry Pi je navíc vhodná pro velké projekty s desítkami až desítkami tisíc Raspberry Pis za cenu 20–40 $ za každé koncové zařízení.

To nás přivádí k zajímavé otázce, která se v poslední době stává nezbytnou pro zodpovězení jako součást sady softwarového projektu.

Jaký je nejlepší způsob vzdálené správy zařízení Raspberry Pi?

Ke vzdálené správě zařízení Raspberry Pi může existovat mnoho cenných funkcí, které nám mohou pomoci udržovat nasazenou flotilu produktů při zachování stability a zabezpečení Raspberry Pis 24/7.

Zde jsou 3 špičková řešení pro vzdálenou správu Raspberry Pi nebo jakéhokoli jiného zařízení IoT založeného na Linuxu:

Řešení č. 1

Platforma pro správu zařízení Upswift.io IoT

Upswift poskytuje řešení správy zařízení typu vše v jednom pro připojená zařízení Linux a IoT. Jednou z velkých výhod řešení Upswift je snadná integrace – připojení Raspberry Pi k platformě trvá méně než 60 sekund.

Zde je několik z mnoha skvělých nástrojů, které platforma obsahuje:

  • Aktualizace Over The Air – nástroje pro nasazení aktualizace softwaru na Raspberry Pis
  • Vzdálené SSH a VNC – nástroje pro vzdálený přístup k terminálu Raspberry Pi a ploše mimo místní síť.
  • Vzdálené příkazy – nástroje pro vzdálené spouštění příkazů.
  • Monitor – nástroje pro monitorování zdrojů, procesů a dat Raspberry Pi.
  • Správa zařízení – místo pro uspořádání zařízení ve skupinách se jménem a umístěním pro každé zařízení.

S platformou Upswift můžeme nasazovat a spravovat tisíce zařízení Raspberry Pi na dálku pomocí všech potřebných funkcí k přijímání upozornění na produkty, ladění a opravování zařízení.

Poskytují také bezplatný prototypový plán – https://www.upswift.io/

Řešení č. 2

V případě malého projektu – až desítek zařízení a nulového rozpočtu projektu můžeme uvažovat o vytvoření sítě VPN mezi Raspberry Pis a námi ovládaným serverem VPN. Toto řešení se doporučuje pouze v případě, že Raspberry Pi „žije“ ve stabilním síťovém prostředí a spouští drobné aplikace, které by neměly být udržovány.

Tady je průvodce jak vybudovat vlastní síť VPN.

Tato možnost vyžadovala vlastní vývoj a údržbu.

Řešení č. 3

Vyvinout kompletní řešení pro vzdálenou správu produktové flotily. V takovém případě budeme muset vyvinout 2 hlavní části:

  1. Strana agenta – software, který běží na Raspberry Pi a komunikuje s cloudem.
  2. Cloudová aplikace – serverový software, který přijímá požadavky od Raspberry Pi a podle toho „dělá“ akce.

Tato možnost může vyžadovat několik vývojových měsíců, než získáte požadované řešení.

Závěry

Ať už jsme zvolili jakoukoli cestu: vývoj vlastního řešení nebo řešení připravené k okamžitému použití, vzdálená správa zařízení může ušetřit nežádoucí vyvolání produktu a nejistotu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *