Top 8 Tools For Virtual Reality Game Developers

Virtuální realita je vzrušujícím novým směrem ve vývoji aplikací, který zahrnuje nové formáty vyprávění příběhů a účinnější způsoby přenosu emocí a vjemů. Zatímco dříve bylo zapotřebí drahé vybavení a speciální dovednosti vytvářet aplikace VR, nyní je vývoj virtuální reality k dispozici díky intuitivním nástrojům a rámcům.

K vytváření vlastních aplikací pro virtuální realitu nemusíte psát programy od nuly, pro usnadnění tohoto procesu stačí použít speciální platformy.

Přestože se jedná o relativně nové odvětví, trh s virtuální realitou vzkvétá po celém světě, což umožňuje hráčům zažít různé světy s použitím náhlavní soupravy VR. Kromě, Předpokládá se, že globální příjmy her VR vzrostou z 0,4 miliardy USD v roce 2017 na 2,4 miliardy USD do roku 2024.

Zkontrolujte tedy tyto rámce jako základ svého designu, abyste ušetřili čas a úsilí při vytváření vzrušující VR hry.

Unreal Engine 4

Unreal Engine 4 je ideální pro ty, kteří hledají kompletní sadu nástrojů pro vytváření her, simulací a vizualizací v reálném čase. Unreal má vše, co potřebujete pro designéry, umělce a programátory, a veškerý zdrojový kód je otevřený, takže pro projekt lze přizpůsobit libovolnou část. Díky tomu je systém flexibilnější. Díky své otevřenosti má UE velkou komunitu a opravy chyb nalezené samotnou komunitou se rychle dostanou do oficiálních aktualizací.

Další výhodou Unreal Engine je hra pro více hráčů po vybalení z krabice. Ve skutečnosti po spuštění editoru několika kliknutími můžete vytvořit projekt, který již má síťovou hru. Se vzestupem her pro více hráčů a sázkami velkých společností na online režimy pro více hráčů je to významná výhoda, kterou například Unity nemá.

Unity 3D

Vývoj her s Unity je dnes jedním z nejdůležitějších, protože je to bezplatný a výkonný nástroj pro zkušeného herního designéra.

Engine Unity3D poskytuje schopnost vyvíjet herní programy bez zvláštních znalostí. V tomto prostředí se používá komponentově orientovaný přístup, s jehož pomocí může vývojář hry vytvořit objekt, například hlavní postavu. Kromě toho můžete snadno přidat různé prvky, jako je obrázek hlavní postavy a způsoby kontroly nad ní.

Kromě toho jedna z nesporných výhod UNITY3D spočívá ve skutečnosti, že je vybaven velkou knihovnou aktiv a pluginů, které mohou výrazně urychlit vývoj herního programu. Programátor je může importovat a exportovat, vkládat připravené mezery – úrovně, hrdiny, nepřátele. Některá aktiva lze získat zdarma, jiná je možné zakoupit za docela symbolické ceny.

Vývoj her s rozšířenou realitou probíhá na Unity ve stejné kvalitě jako „klasické“ a každý zákazník je s výsledkem velmi spokojen.

CryEngine

CryEngine je další výkonný herní engine, který umožňuje generovat téměř fotorealistickou grafiku! Představte si, jak skvěle to bude vypadat s moderními technologiemi virtuální reality! Se správnou dovedností jsou projekty vyvinuté s jeho pomocí lepší v kvalitě obrazu než jakékoli hry na Unreal Engine 4 nebo Unity. Engine navíc obsahuje funkční vykreslovač v reálném čase, který vám umožní rychle zažít právě vytvořenou úroveň nebo scénu.

Reagovat 360

Oculus vydal aktualizovanou a přepracovanou verzi React VR, knihovny JS s otevřeným zdrojovým kódem pro vytváření aplikací pro různé platformy VR. Tato aktualizace zahrnuje:

  • vylepšená podpora 2D – vytváření 2D rozhraní v 3D prostoru je nyní mnohem snazší, protože rámec umožňuje vývojářům přidávat 2D rozhraní na povrchy, které jsou optimalizovány pro přehlednost a snadné rozložení.
  • vylepšená podpora médií – nové funkce prostředí pro lepší zpracování pohlcujících médií, včetně podpory monoskopického a stereoskopického videa VR180, vložených přechodů a rychlejších dob načítání;
  • vylepšený výkon – Vývojáři mohou využít zlepšeného výkonu přehrávání, zejména na mobilních zařízeních nižší třídy, kvůli významným změnám architektury za běhu.

Amazon Sumerian

Amazon Sumerian umožňuje rychlé a snadné vytváření aplikací VR, AR a 3D, a to i pro ty, kteří nemají žádné předchozí zkušenosti. Je kompatibilní s Oculus Rift, Oculus Go, HTC Vive, Google Daydream, Lenovo Mirage a také s mobilními zařízeními Android a iOS. Účet si můžete vytvořit zdarma, poté se poplatek účtuje na základě objemu uložených 3D zdrojů a provozu generovaného scénami.

Godot

Godot Engine je funkčně bohatý multiplatformní herní engine pro vytváření 2D a 3D her. Poskytuje bohatou sadu běžných nástrojů, aby se uživatelé mohli soustředit na vytváření her, aniž by museli znovu objevovat kolo. Hry lze exportovat jedním kliknutím na celou řadu platforem, včetně hlavních platforem pro stolní počítače (Linux, macOS, Windows), mobilních (Android, IOS) a webových platforem (HTML5).

Obecná architektura motoru je postavena na konceptu stromu zděděných „scén“. Každý prvek scény (uzel) se může kdykoli stát plnohodnotnou scénou. Během vývoje proto můžete snadno změnit celou architekturu projektu, rozšířit jeho prvky jakýmkoli směrem a pracovat se složitými scénami na úrovni jednoduchých abstrakcí.

Godot je zcela zdarma a open-source pod licencí MIT. Vývoj společnosti Godot je zcela nezávislý a řízený komunitou, což umožňuje uživatelům vytvářet vlastní nástroje, které splní jejich očekávání.

Rámec

A-Frame je webový rámec, který umožňuje vytvářet různé aplikace, hry a scény ve virtuální realitě (VR). Vizuálně to vypadá jako webová stránka, což je v podstatě trojrozměrný obrázek, se kterým můžete procházet a komunikovat. Jelikož se technicky vše vykresluje pomocí WebGL, je hlavním cílem rámce poskytnout vývojářům jednoduchý nástroj, který by jim umožnil vytvořit 3D web známým způsobem velmi podobným značkování HTML.

Symetrie

Simmetri je jediná interaktivní výuková platforma, která učí lidi bez zkušeností s programováním vytvářet vysoce kvalitní aplikace VR / AR. Pomocí tohoto enginu můžete vytvářet projekty VR, animace, hry, interaktivní kresby, fyzikální experimenty a mnoho dalšího. Rámec využívá plně interaktivní systém učení v aplikaci, který vás hravou formou provede aplikací a poskytne vám sadu možností, jak vytvořit obrovskou škálu funkcí XR.

Hlavním rysem her ve virtuální realitě je tedy úplné ponoření hráče do herního světa a tyto rámce vám umožní vytvořit hru, která posune pohyby zapojení hráče na úplně jinou úroveň ve srovnání s běžnými hrami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *