Understanding Venture Studios – IMC Grupo

Lidé se vždy snaží najít nové způsoby, jak vydělat peníze, a pro některé lidi je výzva, jak vést nový podnik a uspět v něm, jako droga. Prostě toho nemohou mít dost a vždy hledají příležitosti, jak toho dosáhnout. Za starých časů se takovým lidem říkalo venture capitalists a stále jimi jsou.

Věci se však v posledním desetiletí a půl změnily celkem drasticky. Objevilo se nové plemeno investorů v podobě skupin věnovaných přijímání nových výzev a úspěšným startupům. Pro každý nový podnik, který hledá pomoc, je to ideální místo, kde začít, protože poskytuje neuvěřitelně velké množství znalostí každému podnikání, které má rád. Za posledních několik let tito lidé začali nabízet své služby novým podnikům jako skupiny zvané riziková studia. Tito lidé přicházejí do startupu a poskytují veškerou strategickou pomoc, kterou potřebují při přechodu od neznámého startupu k uznávané značce.

Jiný přístup

Primární věcí, která odlišuje rizikové studio od typického investora, je přístup, který používají. Tady je to, co každý z nich dělá, jakmile se zapojí do vašeho podnikání:

1. Investoři většinou rádi sedí na vedlejší koleji a nechávají podnikat své věci a doufají, že zavolali správně. Samozřejmě nedělají taková rozhodnutí bez důkladného výzkumu a můžete cítit, že kdykoli předložíte podnikatelský nápad investorovi. Dohlížejí na to, jak si vedou finance vaší společnosti, a pokud jsou s tím spokojeni, nechají vás dělat si svoji věc. Pokud mají pocit, že v určitém okamžiku potřebujete nějakou radu, obraťte se na vás.

2. Práce s a rizikové studio je mnohem praktičtější zkušenost, protože poskytuje veškerou strategickou a odbornou pomoc, kterou potřebujete pro rozvoj vašeho podnikání. Zapojují se také do každodenního chodu vašeho podnikání a poskytují velkou podporu. To jsou lidé, kteří vás připraví, takže můžete čelit VC, jakmile vaše firma poroste na dostatečné úrovni. Zaměstnanci studia, kteří vám poskytnou vedení a pomoc, mohou s vámi zůstat a pracovat, jakmile budete stabilní, nebo se vrátit do studia a najít nový startup, se kterým budete pracovat.

Typy Venture Studios

V současné době najdete dva odlišné modely, pokud jde o riziková studia, a oba jsou zde definovány.

1. Nezávislá riziková studia je studio, které se primárně zaměřuje na pomoc startupu při hledání základů. Poskytují strategickou podporu a pracovní sílu, kterou startup potřebuje, aby se mohl etablovat, spolu s určitým kapitálem. Obvykle jde o prostředky buď z vlastního kapitálu studia, nebo shromážděné od externích investorů. Rozhodnutí o vložení a použití finančních prostředků a zdrojů spočívá na řediteli studia.

2. Corporate Venture Studios, na druhou stranu mají úplně jiný přístup, když poskytují zdroje, které podnik potřebuje, tím, že z něj udělají kooperaci mezi startupem a středním nebo velkým podnikem. Talent a peníze také pocházejí ze stejného zdroje a zaměření je mnohem kapitálověji než jeho nezávislý protějšek. Riziko spojené s tím je mnohem vyšší, ale stejně tak i odměny, pokud bude podnik úspěšný.

Závěrečné slovo

Studia Venture jsou díky svému vzduchotěsnému přístupu fenomenálně úspěšným konceptem. Najdou tu správnou příležitost a investují do správných lidí se zkušenostmi, kteří jim pomohou správně řídit společnost, dokud se nestane stabilní a prosperující.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *